Warsztaty z meta-analizy za nami!

I część warsztatów odbyła się 3 marca 2017 roku podczas konferencji "Nauka - to takie proste!". Organizatorem konferencji był Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Uczelni prof. dr hab. Michał Nowicki. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Przybyli pracownicy nauki, doktoranci oraz studenci. Konferenca poruszyła takie zagadnienia jak: stypendia na wyjazdy za granicę - zasady ogólne i dlaczego warto; typy hodowli komórkowych i ich wykorzystanie; możliwości opracowania dużych baz danych; meta-analiza - kiedy i jak ją stosować.

II część warsztatów odbyła się 4 marca 2017 r. dzięki współpracy z Katedrą i Zakładem Informatyki i Statystyki. W warsztatach praktycznych mogło uczestniczyć 28 osób będących pracownikami, doktorantami i studentami naszej Uczelni. Pokaz i wyjaśnienie krok po kroku jak przeprowadza się ilościową syntezę wyników badań naukowych pomogło wielu z nas zrozumieć, a co ważniejsze nauczyć się stosować szyfru naukowego, jaki prezentowany jest w publikacjach naukowych z najwyższej półki.

Rada Samorządu Doktorantów pragnie podziękować Prorektorowi ds. Nauki i Rozwoju Uczelni prof. dr. hab. Michałowi Nowickiemu, Działowi Nauki, Innowacji i Zarządzania Projektami, a także Katedrze i Zakładowi Informatyki i Statystyki UMP za pomoc w organizacji warsztatów dla doktorantów naszej Uczelni. Szczególne podziękowania należą się również dr. n. med. Kosmie Wolińskiemu oraz dr. n. med. Michałowi Michalakowi za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu tworzenia meta-analiz. Bardzo dziękujemy!

Otrzymane od wykładowców materiały znajdą Państwo w zakładce "Przydane materiały".

Poniżej krótki fotoreportaż z warsztatów.