Three Minute Thesis®

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa.

Celem konkursu jest promocja skutecznej komunikacji naukowej i polskich młodych naukowców oraz przybliżenie tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami uczelni - badań naukowych, które poszukują nowych rozwiązań dla poprawy naszego życia.

Three Minute Thesis ® nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 9 do 29 stycznia 2017 (etap I)

1 i 2 marca 2017 – eliminacje (etap II)

3 marca 2017 – finał konkursu (etap III)

Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej  http://threeminutethesis.pl/