Otwarty fakultet dotyczący wykonywania badań na zwierzętach.

Drodzy Doktoranci!

Rada Samorządu Doktorantów planuje zwrócić się do Rektora z prośbą o zgodę na utworzenie otwartego fakultetu dla wszystkich uczestników studiów doktoranckich zainteresowanych wykonywaniem procedur na zwierzętach. Fakultet byłby dobrowolny (nie ujęty w planie studiów doktoranckich), a doktoranci uczestniczący w fakultecie otrzymaliby Certyfikat i Zaświadczenie uprawniające do takich czynności, na okres bezterminowy.

Przeprowadzone szkolenie jest zgodne z wymaganiami stawianymi przez prawo i zakończy się wystawieniem certyfikatu będącego podstawą wyznaczenia. Obecnie osoby, które nie posiadają szkolenia oraz wyznaczenia, nie mogą widnieć we wnioskach do lokalnych komisji etycznych i wykonywać żadnych procedur na zwierzętach. Szkolenie będzie bezpłatne i odbędzie się w Poznaniu, co dla osób pracujących i uczących się w tym mieście jest na pewno dużym ułatwieniem.

Wspomniane wyznaczenie można otrzymać również na podstawie szkolenia PolLASY, które jest odpłatne i najbliższy termin zaplanowany jest na luty 2017 (szkolenie trwa 5 dni). Dla większości chętnych wiąże się to z koniecznością tygodniowego urlopu w pracy. Dlatego warto wykorzystać szansę, która pojawia się u nas na Uczelni :)

Zgłoszenie zainteresowania udziałem prosimy przesyłać na adres e-mail: sylwia.piotrowska@ump.edu.pl

Jeżeli uzyskamy zgodę na uruchomienie fakultetu, wszystkie wcześniej zgłoszone osoby otrzymają dalsze informacje na temat zapisów oraz terminu zajęć (przeprowadzenie zajęć planowane jest w II semestrze bieżącego roku akademickiego).