» Uchwała Senatu - studia doktoranckie stacjonarne
» Warunki rekrutacji - studia doktoranckie stacjonarne
» Formularz wniosku o przyjęcie na studia doktoranckie
» Formularz zgody opiekuna naukowego/promotora
» Uchwała Senatu - studia doktoranckie niestacjonarne
» Warunki rekrutacji - studia doktoranckie niestacjonarne (płatne)
» Formularz wniosku o przyjęcie na studia doktoranckie
» Formularz zgody opiekuna naukowego/promotora
Podstawowym warunkiem naboru na studia doktoranckie dla obywateli Republiki Białorusi jest dobra znajomość języka polskiego. Wszyscy kandydaci zobowiązani są złożyć egzamin kwalifikacyjny z wybranej dyscypliny naukowej oraz języka polskiego.
Aby rozpocząć studia doktoranckie osoby z tytułem lekarza medycyny i lekarza dentysty muszą mieć ukończony staż podyplomowy (lub kończyć staż w roku rozpoczęcia studiów).
Na studia doktoranckie mogą być przyjmowani cudzoziemcy, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędny - lekarz medycyny, lekarz dentysta uzyskany w Polsce albo zalegalizowany lub opatrzony apostille dyplom lub inny dokument ukończenia studiów za granicą, uznany, zgodnie z przepisami w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą lub na podstawie umowy międzynarodowej, za równorzędny z polskim dyplomem.
Przy postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo będą mieli absolwenci kierunków medycznych.
Studia doktoranckie prowadzone będą w trybie stacjonarnym, zgodnie z obowiązującymi w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Regulaminem Studiów Doktoranckich oraz Planem i Programem Studiów.
Zarządzenie nr 31/2016 Rektora z dnia 7 kwietnia 2016 w sprawie ustalenia wysokości opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia doktoranckie UMP w roku akademickim 2016/2017
Kandydat, który przejdzie pozytywnie postępowanie kwalifikacyjne i zostanie przyjęty na niestacjonarne studia doktoranckie podpisuje z Uniwersytetem Medycznym umowę o kształceniu na studiach doktoranckich i będzie zobowiązany do wniesienia opłaty za każdy rok studiów.
Opłata za pierwszy rok kształcenia jest corocznie określana w warunkach rekrutacji na dany rok.
Rektor Uniwersytetu określa opłatę za każdy rok kształcenia.
Opłaty za semestry kształcenia mogą ulegać zmianom, z tym jednak, że nie mogą wzrosnąć o więcej jak o 10% w stosunku do opłaty za rok poprzedni.
Z tytułu świadczonych przez Uniwersytet usług Doktorant zobowiązany jest do wnoszenia opłaty za kolejne semestry w wysokości połowy opłaty rocznej w terminie do 31 października za semestr zimowy oraz w terminie do 28 lutego za semestr letni.