Promotorzy

 

Lista potencjalnych opiekunów naukowych na rok akademicki 2018/19

Poniżej znajdują się listy kandydatów na opiekunów naukowych - późniejszych promotorów prac doktorskich na poszczególnych Wydziałach Uczelni. Listy mają ułatwić znalezienie Jednostki, w której możliwe jest aplikowanie na studia doktoranckie oraz osoby przyszłego promotora, ale nie ograniczają możliwości podjęcia współpracy z innymi Jednostkami i promotorami.

W tabeli została przedstawiona proponowana przez Jednostkę liczba miejsc dla doktorantów. Możliwość rozpoczęcia studiów w danej Jednostce będzie jednak uzależniona od możliwości zapewnienia przez Jednostkę realizacji praktyk zawodowych w formie prowadzenia zajęć dydaktycznych.

UWAGA! Z Wydziału Lekarskiego II nie zgłoszono kandydatur, nie oznacza to jednak, że realizowanie studiów doktoranckich na tym wydziale jest niemożliwe! Prosimy o indywidulane kontaktowanie się z Kierownikami Katedr w celu potwierdzenia możliwości aplikowania.

 

 

KILKA ISTOTNYCH POJĘĆ


OPIEKUN NAUKOWY
- nauczyciel akademicki lub pracownik naukowy (min. z tytułem dr hab.), który obejmuje doktoranta opieką naukową i stanowi wsparcie w samodzielnej pracy badawczej.

 

PROMOTOR
- opiekun doktoranta wyznaczony przez Radę Wydziału przy otwarciu przewodu doktorskiego (najczęściej jego wcześniejszy opiekun naukowy),
-  osoba posiadająca tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w zakresie danej lub pokrewnej dyscypliny naukowej lub osoba, która nabyła uprawnienia równoważne z uprawnieniami doktora habilitowanego,
- może być osoba będąca pracownikiem zagranicznej szkoły wyższej lub instytucji naukowej, będąca wybitnym znawcą problematyki, której dotyczy rozprawa doktorska,
- wchodzi w skład komisji doktorskiej, posiada prawo głosu.
- przyjęcie funkcji promotora jest obowiązkiem nauczyciela akademickiego lub pracownika naukowego
- promotor otrzymuje wynagrodzenie, które wypłaca jednostka organizacyjna przeprowadzająca przewód doktorski.

 

KOPROMOTOR 
- może zostać powołany w przewodach doktorskich prowadzonych w ramach współpracy międzynarodowej,
- nie otrzymuje wynagrodzenia.

 

DRUGI PROMOTOR 
- może zostać powołany w przypadku przygotowywania interdyscyplinarnej rozprawy doktorskiej,
- wchodzi w skład komisji doktorskiej, posiada prawo głosu.
- otrzymuje wynagrodzenie.

 

PROMOTOR POMOCNICZY
- pełni istotną funkcję pomocniczą w opiece nad doktorantem, w tym w szczególności w procesie planowania badań, ich realizacji i analizy wyników.
- osoba posiadająca stopień doktora w zakresie danej lub pokrewnej dyscypliny naukowej lub artystycznej i nieposiadająca uprawnień do pełnienia funkcji promotora w przewodzie doktorskim
- przyjęcie funkcji promotora pomocniczego jest obowiązkiem nauczyciela akademickiego lub pracownika naukowego
- może uczestniczyć w posiedzeniach komisji przeprowadzających egzaminy doktorskie i komisji doktorskiej, jednak bez prawa głosu (zaproszenie przez Przewodniczącego Rady Wydziału przeprowadzającej przewód doktorski).

 

ZADANIA OPIEKUNA NAUKOWEGO/PROMOTORA